Kino Evropský dům pokračuje online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.

Evropská komise v ČRKancelář Evropského parlamentu podporují kulturu i v těchto neobvyklých časech a rozhodli se zprostředkovat kvalitní evropské snímky divákům na doma. Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže a nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace.

Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst (= 70 domácností, pokud koukáte spolu, stačí vám jen jeden lístek).

Pokračujeme belgickou komedií Zbrusu Nový zákon z roku 2015, která vychází z premisy, že Bůh existuje, žije v Bruselu, má rodinu a jeho dcera ho nesnáší.

Zbrusu Nový zákon

ZBRUSU NOVÝ ZÁKON / Le tout nouveau testament

Komedie / Fantasy
Belgie / Francie / Lucembursko, 2015, 115 min

Režie: Jaco van Dormael

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let? V České republice velmi oblíbený Jaco van Dormael (Pan Nikdo) přichází s komedií postavenou na skvělém scénáři, která pracuje jak s poetickými a vizuálně uhrančivými pasážemi, tak chytrou situační komikou.

REZERVACE
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.