Kino Evropský dům zahajuje svou novou sezónu opět online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.

Evropská komise v ČRKancelář Evropského parlamentu se rozhodli navázat na dobré zkušenosti předprázdninových online projekcí a od září znovu divákům zprostředkovat kvalitní evropské na doma.

Jak to funguje?

Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže – na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně. Nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Ve snovém světě zůstaneme i nadále. Tentokrát se ale před pochmurným listopadem schováme do bájné krajiny starých Keltů. Nádherně animovaný svět severské mytologie doplnila úvodní písní Markéta Irglová, která má od roku 2008 na svém kontě Oscara. Také samotná Píseň moře se v roce 2015 probojovala na oscarovou nominaci do kategorie nejlepší animovaný film.

Píseň moře

PÍSEŇ MOŘE / Song of the Sea

Animovaný / Rodinný / Fantasy
Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Režie: Tomm Moore

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

Zarezervovat
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.