Kino Evropský dům zahajuje svou novou sezónu opět online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.
Evropská komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu se rozhodli navázat na dobré zkušenosti předprázdninových online projekcí a od září znovu divákům zprostředkovat kvalitní evropské na doma. Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže – na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně. Nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.
Novou sezónu projekcí zahájíme francouzskou romantickou komedií Láska všemi deseti od režiséra a scenáristy Régise Roinsarda. Tato okouzlující, noblesní, veselá a důvtipná pocta chytrým romantickým filmům poloviny minulého století pojednává o mladé sekretářce Rose, která dokáže psát neuvěřitelnou rychlostí na stroji. Bude to ale stačit na vítězství v závodu v psaní na stroji všemi deseti, díky kterému získá práci a dost možná i srdce muže?
O FILMU
Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet.
Láska všemi deseti je dokonalá pocta chytrým romantickým filmům poloviny minulého století. Hravá, noblesní, veselá a důvtipná. Odkazující a přesto originální. Dává vzpomenout na jedinečnou a jedinou Audrey Hepburn, ale přitom tato retrokomedie působí velice moderně a dynamicky.
REZERVACE
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.