Kino Evropský dům pokračuje online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.

Evropská komise v ČRKancelář Evropského parlamentu podporují kulturu i v těchto neobvyklých časech a rozhodli se zprostředkovat kvalitní evropské snímky divákům na doma. Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže a nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst.

Pokračujeme dánským romantickým kostýmním dramatem Královská aféra z roku 2012 – příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ.

Královská aféra

KRÁLOVSKÁ AFÉRA / En Kongelig Affære

Drama / Historický / Romantický / Životopisný
Dánsko / Švédsko / Česko, 2012, 128 min

Režie: Nikolaj Arcel

Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou.
Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander, kteří oba v nadcházejících letech získali slávu také v zahraničí a hollywoodských projektech. Královská aféra si odnesla dvě ceny z Berlinale – za nejlepšího herce a nejlepší scénář -, opanovala domácí výroční ceny a dostala se do nominací na Nejlepší zahraniční film na Oscarech a cenách BAFTA.

REZERVACE
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.