Kino Evropský dům sice zůstává ve fyzické podobě zavřené, ale díky službě Aerovod zahajuje svou další sezónu opět online, a přináší vám tak kvalitní evropské filmy alespoň na doma.

Výběr toho nejpozoruhodnějšího z evropské produkce vám zprostředkovávají Evropská komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s kinem Aero.

Ztratili jsme Stalina / The Death of Stalin (GB, FR, BE, CA 2017), režie: Armando Iannucci, 107 min

Tentokrát budeme svědky toho, jak velký vůdce padne. A přímo na koberec. Jeho jméno je Stalin. Nad jeho mrtvolou začíná tragikomický boj o nástupnictví. Sarkastický snímek Ztratili jsme Stalina má na svém kontě ceny z mnoha evropských filmových festivalů jako například ze skotských BAFTA, Cen britského nezávislého filmu či Evropských filmových cen.

5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi.

Sarkastický snímek si odnesl cenu za Nejlepší komedii z Evropských filmových cen. Na skotské odnoži cen BAFTA získal ceny pro Nejlepší režii i Nejlepší scénář a z Cen britského nezávislého filmu dokonce čtvero ocenění, mezi něž patří soška za nejlepší vedlejší roli a nejlepší herecké obsazení.

Jak to funguje?

Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže – na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně. Nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Rezervace
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.