Kino Evropský dům sice zůstává ve fyzické podobě zavřené, ale díky službě Aerovod zahajuje svou další sezónu opět online, a přináší vám tak kvalitní evropské filmy alespoň na doma.

Výběr toho nejpozoruhodnějšího z evropské produkce vám zprostředkovávají Evropská komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s kinem Aero.

Studená válka / Zimna wojna (PL, FR, GB 2018), režie Paweł Pawlikowski, 89 min

Tentokrát se ve Studené válce ponoříme do ultimátní love-story. Polský film oscarového režiséra Pawla Pawlikowského (Ida) se odehrává na pozadí studené války a je vyprávěna křišťálově čistým filmovým jazykem, v němž je každý záběr nabitý krásou a významem. Dílo oplývající elektrizující hudbou i obrazovou krásou bylo oceněno na festivalu v Cannes Cenou za nejlepší režii a dále také vavříny na Evropských filmových cenách či Polských filmových cenách.Pár ležící v trávě

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl odměněn na festivalu v Cannes Cenou za nejlepší režii, stejně tak si odnesl vavříny z Evropských filmových cen či Polských filmových cen.

Jak to funguje?
Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže – na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně. Nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Rezervace
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.