Zveme Vás na další debatu v rámci cyklu Café Evropa, tentokrát na téma: „Ruská agrese na Ukrajině – dokážeme zastavit Putina?“

Debatu organizuje Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy.

Mediálním partnerem debaty je Deník.cz.

Hosty debaty budou:
– Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise, komisařka pro hodnoty a transparentnost
– Miroslav Karas, ředitel studia Ostrava České televize, bývalý zpravodaj v Moskvě

Moderátor: Martin Vokálek, výkonný ředitel Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM

Akci budeme vysílat živě online a přímý přenos bude možné sledovat zde na stránce Café Evropa. Do diskuze se budete moci zapojit přímo během debaty pomocí komentářů pod videem.
Pokud máte již nyní nějaké otázky, pište je prosím do této události.

Živé vysílání bude k dispozici zdehttps://www.facebook.com/CafeEvropaCZ/live/.

Pozvánka

Ve čtvrtek 24. února napadla ruská vojska Ukrajinu. Na jejím území útočí na města i důležitou infrastrukturu a četné útoky bohužel míří také na civilní obyvatelstvo. V reakci na tento krok spolu země Evropské unie a členové NATO koordinují postup, který má cíl odradit Vladimira Putina od pokračování ve válce. Podpora Ukrajině se momentálně projevuje především dodávkami zbraní a ekonomickými sankcemi zasahujícími ruskou ekonomiku. Ekonomické sankce zahrnují vyřazení Ruska z mezinárodního systému SWIFT nebo zmrazení rezerv ruské centrální banky. Tato opatření už zaznamenala první účinky, kdy jejich následkem výrazně oslabil kurz rublu. Někteří ekonomové pak očekávají postupné zhroucení ruského trhu.
Jaké dopady budou mít společné kroky zemí EU a NATO na Rusko? Jsou dodávky zbraní dostatečné nebo by se mělo přistoupit i k přímé vojenské podpoře? Mohou ekonomické sankce v tuto chvíli nějakým způsobem pomoci Ukrajině nebo se jedná spíše o krok, který se projeví až v dlouhodobějším hledisku? Je zhroucení rublu a celého ruského trhu reálné? Jak může současnou ekonomickou situaci Ruska ovlivnit Čína? A jak tyto sankce pocítí ruští obyvatelé?

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na e-mailu debaty@cafe-evropa.cz.
Budeme se těšit na Vaši účast!

Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.