Zveme Vás na další debatu v rámci cyklu Café Evropa, tentokrát na téma: „Projev o stavu Evropské unie 2021 – jak hodnotí směřování Unie mladá generace?“

Debatu organizuje Evropská komise v ČRKancelář Evropského parlamentu a EUROPEUM Institute for European Policy.

Mediálním partnerem debaty je Deník.cz.

Hosty debaty budou:
– Johana Bázlerová, tvůrkyně, Jsemvobraze
– Adam Trunečka, aktivista, STAND for Something; dobrovolník, Together.EU
– Aneta Zachová, šéfredaktorka, Euractiv.cz

Moderátor: Martin Vokálek, zástupce ředitele, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

Akci budeme vysílat živě online a přímý přenos bude možné sledovat zde na stránce Café Evropa. Do diskuze se budete moci zapojit přímo během debaty pomocí komentářů pod videem.
Pokud máte již nyní nějaké otázky, pište je prosím do této události.

Živé vysílání bude k dispozici zdehttps://www.facebook.com/CafeEvropaCZ/live/.

Pozvánka a obrázky vlajek EU

Projev o stavu Evropské unie je každoroční vystoupení předsedkyně Evropské komise na plénu Evropského parlamentu a debata s poslanci, které mapuje vývoj v EU a ukazuje její další směřování. Na vystoupení Ursuly von der Leyen budou v naší debatě reagovat zástupci mladší generace, kteří již většinu svých životů prožili jako občané EU.

Letošní projev se opět s jistotou dotkne pandemie koronaviru a jejích dopadů na společnost a ekonomiku. Vedle pandemie se však Evropa musela v posledních měsících také vypořádat s bezprecedentními přírodními katastrofami jako povodně v Německu a Belgii či ničivé požáry v Řecku a Středomoří. Tyto a další události v Evropě i ve světě zajisté ovlivní budoucí směřování EU na mnoho let. I proto je tedy důležité, aby se ke směru, kterým se bude EU ubírat, vyjádřili i mladí lidé. Debata se tak bude věnovat tomu, co zazní 15. září v projevu o stavu Evropské unie a jaké z toho lze dělat závěry.

Jaký vliv bude mít pandemie, ale i jiné události z posledního roku, na mladé Evropany? Jak bude vypadat směrování Evropy v dalších letech? A co můžeme očekávat od Konference o budoucnosti Evropy? Co může přinést následující rok a jak se aktuálním i budoucím výzvám postavit?

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na e-mailu debaty@cafe-evropa.cz.
Budeme se těšit na Vaši účast!

Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.