Hosty dalšího debatního podvečera s názvem „Dopady klimatické změny na náš každodenní život – je Evropa v ohrožení?“ budou:

• Anna Kárníková, ředitelka Hnutí Duha
• Jan Zahradník, poslanec a místopředseda Výboru PS pro životní prostředí, ODS

Moderátorem debaty bude Ondřej Houska (Hospodářské noviny).

Dopady postupující klimatické změny se již netýkají pouze vzdálených oblastí na druhém konci světa. Vidíme a pociťujeme je již i v České republice. OSN definuje klimatickou změnu jako závažný problém dnešního světa, který bude mít v případě nečinnosti za důsledek nedostatek potravy, nárůst živelných pohrom a mnoho dalšího. I z tohoto důvodu se pojem klimatické změny skloňuje v posledních letech čím dál více, ať už v řadách institucí, mezi odborníky či v rámci široké veřejnosti. Na druhou stranu stále existuje skupina lidí, která vážnost tohoto fenoménu spíše zpochybňuje a nahlíží na něj s chladnější hlavou.

Jaké jsou největší klimatické výzvy současnosti a jak se bude situace vyvíjet? Jaké jsou argumenty kritiků enviromentalismu a těch, kteří se ke klimatickým změnám staví pasivně? Existuje reálné nebezpečí pro Českou republiku, a jak mohou tyto klimatické změny ovlivnit náš každodenní život? Jaké jsou aktuální kroky Evropské unie a České republiky k ochraně klimatu a ke zlepšení situace? Je postoj evropských států jednotný? V jakých oblastech jsou evropské státy nejvíce ohroženy důsledky klimatické změny? Přistupujeme k problematice klimatické změny dostatečně proaktivně? Co můžeme sami dělat ke zlepšení situace?

Na debatu je nutné se registrovat na následujícím odkazu: www.bit.ly/CafeE31.

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na vaši účast!

Registrujte se
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.