Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa, které pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR společně s institutem Europeum.
Další debatní podvečer se uskuteční ve středu 24. dubna od 18 hodin a nese název „15 let Česka v EU – co nám členství v EU přineslo a jak bude vypadat dalších 15 let?“

Hosty debatního podvečera budou:

  • Jiří Pehe, politolog, spisovatel a politický komentátor
  • Radek Špicar, viceprezident, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Moderátorkou debaty bude Kateřina Etrychová.

Jedním z hlavních hesel Sametové revoluce v roce 1989, která znamenala odmítnutí vlády jedné strany a centrálně řízené ekonomiky, byl „návrat do Evropy“. Trvalo však 15 let, než Česká republika v roce 2004 vstoupila do Evropské unie a stala se tak součástí nejsilnějšího ekonomického společenství na světě. Letos tomu je 15 let, kdy můžeme využívat výhody EU, ať už se jedná o možnosti cestování, práce či studia v zahraničí, podporu řady projektů v mnoha sférách, levnější mobilní služby v zahraničí anebo další výhody. V současnosti je však možné pozorovat nespokojenost některých lidí poukazujících spíše na nevýhody členství a živé diskuse o tom, jak by měla Evropská unie vypadat v budoucnu.

Jaké byly největší výzvy před vstupem Česka do EU a naplnily se vize občanů? Jakým způsobem ovlivnilo členství v Evropské unii každodenní život v České republice? Jaké výhody nám 15 let v EU přineslo a jaká mohou být negativa členství? Umí ČR prosazovat své zájmy mezi dalšími členy Unie a jaká je naše image v Evropě? Kam Evropská unie směřuje a jak bude vypadat za dalších 15 let?

Na debatu je nutné se registrovat, potvrzení účasti na Facebooku není dostačující. Registraci můžete provést na následujícím stránce: bit.ly/CafeE30

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu debaty@cafe-evropa.cz nebo se mrkněte na naši facebookovou událost.

Těšíme se na vaši účast!

REGISTRACE
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.