Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa, které pořádá Evropská komise v ČRKancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM Institute for European Policy.

Hosty dalšího debatního podvečera s názvem „Brexit – jak ovlivní Česko a budoucnost Evropské unie?“ budou:

Radek Špicar, viceprezident, Svaz průmyslu a dopravy ČR
Michael Zantovsky, ředitel Vaclav Havel Library (Knihovny Václava Havla) a bývalý velvyslanec ve Velké Británii

Moderátorem debaty bude Ondřej Houska (Hospodářské noviny).

V roce 2016 se občané Velká Británie v referendu rozhodli pro vystoupení z Evropské unie. Británie se tak stala historicky prvním členským státem, který aktivoval článek 50 Smlouvy o EU. Vzhledem k tomu byl celý „rozvodový“ proces velkou neznámou a ukázal se být v realitě komplikovanější, než se očekávalo. V současné chvíli totiž stále není jisté, jakou podobu bude Brexit mít či kdy k němu skutečně dojde. Není zároveň ani vyloučeno, že by britský parlament přistoupil k novému referendu, které by mohlo celý proces vystoupení zvrátit.

Jaké jsou perspektivy EU po Brexitu a jak se změní hlavní rozhodovací síly v Unii? Proč k Brexitu vlastně dochází a jaké jsou možné závěry jednání v britském parlamentu? Jak to ovlivní nadcházející květnové volby do Evropského parlamentu? Jaký bude mít Brexit dopad na Českou republiku? Jaký je vlastně postoj ČR k odchodu Velké Británie z EU?

NA DEBATU JE NUTNÉ SE REGISTROVAT, POTVRZENÍ ÚČASTI NA FB NENÍ DOSTAČUJÍCÍ. REGISTRACI PROVEDETE KLIKNUTÍM NA LINK „REZERVACE“, NEBO bit.ly/CafeE28

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na vaši účast!

REZERVACE
Tyto stránky využívají v zájmu kvalitnějších služeb cookies.
Pročtěte podrobnosti jak přesně cookies využíváme.