Z MÍSTA NA MÍSTO

Z MÍSTA NA MÍSTO: Komponovaná výstava o pohybu lidí a věcí v dnešním světě 10. 7. - 30. 8., Evropský dům (Jungmannova 24, Praha 1) každý všední den od 10:00 do 18:00 hod. (v pátek do 17:00 hod.) V prostorách Evropského domu v Praze bude od 10. července do 30.

Z MÍSTA NA MÍSTO: Komponovaná výstava o pohybu lidí a věcí v dnešním světě

10. 7. - 30. 8., Evropský dům (Jungmannova 24, Praha 1)

každý všední den od 10:00 do 18:00 hod. (v pátek do 17:00 hod.)

 

V prostorách Evropského domu v Praze bude od 10. července do 30. srpna 2013 k vidění komponovaný projekt s názvem Z MÍSTA NA MÍSTO. Jeho ambicí je nalezení odpovědi na otázky „Proč a jak se lidé i věci v dnešním propojeném světě pohybují? Jak dát náš běžný život do souvislosti s životem lidí v jiných částech světa?“. Nedílnou součást tvoří interaktivní výstava Supermarket svět (záštitu této části projektu poskytl Petr Nikl).  Další část přehlídky s názvem Colours of My Life představí fotografie a kresby dětí z různých rozvojových zemí. Projekt organizuje Program globálního rozvojového vzdělávání PRVák nevládní organizace ADRA ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR. Koná se pod záštitou Karla Schwarzenberga, místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR.

 

Zastoupení Evropské komise v ČR díky spolupráci s globálním rozvojovým vzděláváním připravilo v Evropském domě během prázdnin program, který se snaží hravou a zajímavou formou motivovat návštěvníky k přemýšlení o globálních tématech přesahujících hranice států, jako jsou migrace, chudoba, odpovědná spotřeba, ekologická udržitelnost a podobně.  „S podobným záměrem jsme koncipovali i výstavu Z místa na místo. Poutavým způsobem chceme ukázat, že to, jak se chováme tady a teď, může mít vliv na lidi žijící na druhé straně planety,“ vysvětluje Tereza Čajková, vedoucí programu globálního rozvojového vzdělávání PRVák nevládní organizace ADRA.

 

Děti i dospělí návštěvníci mohou během výstavy hledat a nalézat odpovědi na otázky například kolik váží naše tričko a kolik vody se spotřebuje na jeho výrobu, odkud pocházejí různé součástky mobilního telefonu nebo jak prožívají svůj obyčejný den děti v Beninu, Indii, Etiopii a v dalších vzdálených zemích. Projekt nabídne výstavu Supermarket Svět vytvořenou organizací Na Zemi. Interaktivní výstava vybízí ke zkoumání souvislostí výroby věcí naší každodenní potřeby. V rámci další části přehlídky se návštěvníci mohou setkat s fotografiemi a kresbami každodenních příběhů dětí z různých kultur Colours of my life

 

Více informací o projektu globálního rozvojového vzdělávání na www.adra.cz/prvak

Z MISTA NA MISTO [716 kB]
 
zpět