Výstava Obrázkový slovník

U příležitosti Evropského dne jazyků, který každoročně připadá na 26. září, Vás zveme na výstavu vítězných prací ve výtvarné soutěži pro žáky 5.–9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Úkolem žáků bylo nakreslit jednu stranu obrázkového slovníku v libovolném jazyce.

U příležitosti Evropského dne jazyků, který každoročně připadá na 26. září, Vás zveme na výstavu vítězných prací ve výtvarné soutěži pro žáky 5.–9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Úkolem žáků bylo nakreslit jednu stranu obrázkového slovníku v libovolném jazyce.

Soutěž proběhla v roce 2014 v celé České republice a porota, složená ze zástupců jazykových institutů, Univerzity Karlovy a Zastoupení Evropské komise, vybírala z obdržených 840 soutěžních obrázků ty nejlepší. Na výstavě máte možnost vidět nejen 10 vítězných prací, jejichž autoři získali hodnotné ceny, ale i další zajímavé a originálně pojaté obrázky.                                                

Vystavené obrázky představují různá témata v různých jazycích, vhodně se tak hlásí k základní myšlence Evropského dne jazyků: připomínat jazykovou rozmanitost Evropy a podporovat výuku cizích jazyků.                                        

Evropský den jazyků se každoročně slaví 26. září na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001. Cílem je propagovat studium jazyků a jazykovou rozmanitost coby nástroj pro dosažení většího mezikulturního porozumění a důležitou součást bohatého kulturního dědictví Evropy. V České republice i dalších zemích se při této příležitosti koná řada zajímavých akcí. Mezi ně patří i tradiční pražský Speak Dating a on-line jazykový kvíz o zajímavé ceny. Více informací o Evropském dni jazyků na stránkách Rady Evropy a Evropské komise

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Vanessa Jeníková, Nymburk                                                                                          Autor: Anna Kremerová, Ostrava

                                                                                                                                                      

 
zpět