Stromy s příběhem

Celostátní anketa Strom roku, kterou pořádá Nadace Partnerství, letos oslaví 15. výročí. Fotografie dvanácti finálových stromů z loňského roku si můžete prohlédnout od 1. do 28. dubna v Evropském domě. Autorkou snímků je fotografka Lenka Grossmannová. 

 

Celostátní anketa Strom roku, kterou pořádá Nadace Partnerství, letos oslaví 15. výročí.

Od 21. března do 30. dubna budete mít opět možnost nominovat své oblíbené stromy do ankety Strom roku 2016 a seznámit tak veřejnost s jejich příběhem.  Účast a vítězství v anketě umožní získat pro ně finance na odborné ošetření nebo výsadbu nových stromů. Odborná porota z došlých přihlášek vybere dvanáct stromů, které postoupí do finálového hlasování. Vaše favority budete mít možnost podpořit od 15. června do 10. října. Výsledky ankety budou známé 20. října, kdy se v České republice slaví svátek stromů.

V loňském roce zvítězila Tatobitská tisíciletá lípa ze Semilska, která v anketě získala více než 11 tisíc hlasů. Její fotografii i snímky dalších jedenácti finálových stromů si budete moci prohlédnout od 1. do 28. dubna v Evropském domě. Autorkou snímků je fotografka Lenka Grossmannová.

Výstavu připravila Nadace Partnerství ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice.

 

Více informací najdete na www.stromroku.cz                              

                                                         

 

 
zpět