Dávej-ber!

Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Evropským parlamentem – Informační kanceláří v ČR a radou pro mezinárodní vztahy a za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Úřadu vlády ČR Vás zvou na výstavu fotografií Dávej -ber!

Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Evropským parlamentem – Informační kanceláří v ČR a radou pro mezinárodní vztahy a za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Úřadu vlády ČR Vás zvou na výstavu fotografií Dávej -ber!

Vystavené fotografie vzešly ze soutěže Dávej-ber!, která byla uspořádána v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

Mladí lidé a lidé v aktivním věku často spatřují v seniorech zátěž. Po šedesátce však život zdaleka nekončí a společnost si začíná přínos seniorů uvědomovat. Prosazuje se myšlenka aktivního stárnutí: ve vyšším věku je dnes možné využít více příležitostí, které život přináší, a nikoli méně. Ať už v práci, doma nebo v jiném prostředí. Aktivní stárnutí není přínosné pouze pro seniory samotné, nýbrž i pro celou společnost.

Cílem Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity je proto vytvořit příznivější podmínky a lepší budoucnost pro seniory i zbytek společnosti. Akce pořádané v rámci Evropského roku vyzývají k zamyšlení nad skutečností, že obyvatelé Evropy se nyní dožívají vyššího věku a zůstávají díky dobrému zdravotnímu stavu déle aktivní. Vzájemná tolerance a výměna zkušeností mezi mladými a staršími lidmi, ať doma, v práci či v rámci celé společnosti, jsou pro zachování mezigenerační solidarity klíčové.

Právě na téma mezigenerační solidarity je zaměřena fotografická soutěž "Dávej-Ber!".

 
zpět