Ať už se chystáte na referát o EU, píšete diplomovou práci či potřebujete detailní informace o grantových možnostech, v naší knihovně se můžete začíst do jedné z 3 000 knih a 900 periodik nebo si informace sami dohledat na počítači ve studovně. Samozřejmostí je připojení na internet a možnost vytisknout si potřebné materiály.

Chcete získat informace z první ruky a v klidu si přečíst nejnovější publikace o EU?

V informačním centru Evropského domu Vám rádi poskytneme kvalitní a aktuální publikace zaměřené na nejrůznější témata evropských politik a fungování EU. Informace můžete získat nejen osobně návštěvou Evropského domu, ale i po telefonu či prostřednictvím e-mailu. V přízemí Evropského domu, které slouží pro služby veřejnosti, naleznete velmi klidné a příjemné prostředí. Buďte o krok napřed a přesvědčte se o tom, že Evropský dům je Váš originální zdroj informací.

 

Knihovna se studovnou

V zadním traktu Evropského domu Vám nabízíme pohodlí a klid pro studium s rozsáhlou knihovnou a potřebným počítačovým vybavením. V nově vybavené knihovně a studovně najdete téměř 3 000 knih, 900 periodik a nespočet informačních brožur jak v českém, tak i cizím jazyce. Většinu odborných materiálů je možné si bezplatně zapůjčit domů. Samozřejmostí je i potřebné počítačové zázemí včetně rychlého internetové připojení.

Novinky v knižním fondu Evropského domu a čtenářské tipy naleznete zde.

 

Zdarma téměř 3 000 knih

Zájemci o služby knihovny Evropského domu mohou využívat online elektronický katalog dostupných publikací na adrese: katalog.evropska-unie.cz nebo kliknutím zde.

V katalogu je možné vyhledávat podle několika kritérií a čtenáři si tak mohou z pohodlí domova ověřit, které publikace jsou v knihovně dostupné. Pro registrované čtenáře katalog nabízí také možnost elektronické rezervace konkrétních dokumentů přes email knihovna@evropskydum.cz

Registrace je možná osobně v Evropském domě na adrese: Jungmannova 24, Praha 1. Veškeré služby knihovny jsou poskytovány zdarma.

Každý všední den se tu na Vás těší informační pracovníci v otevírací době od 10:00 do 18:00 (Pá od 10:00 do 17:00).

 

Kontakt: Martin Pelc, telefon: 255 708 255, e-mail: knihovna@evropskydum.cz.