Ať už píšete diplomovou práci nebo potřebujete detailní informace o grantových možnostech, naše informační centrum spolu s knihovnou nabízí řadu publikací při širokou i odbornou veřejnost.

 

V informačním centru Evropského domu Vám rádi poskytneme kvalitní a aktuální publikace zaměřené na nejrůznější témata evropských politik a fungování EU. Informace můžete získat nejen osobně při návštěvě Evropského domu, ale i po telefonu či prostřednictvím e-mailu. V přízemí Evropského domu, které slouží veřejnosti, naleznete velmi klidné a příjemné prostředí. Buďte o krok napřed a přesvědčte se o tom, že Evropský dům je Váš originální zdroj informací.

Knihovna se studovnou

V zadním traktu Evropského domu se nachází knihovna, ve které najdete téměř 3 000 knih, 900 periodik a nespočet informačních brožur jak českých, tak cizojazyčných. Většinu odborných materiálů je možné si bezplatně zapůjčit domů. 

Novinky v knižním fondu Evropského domu a čtenářské tipy naleznete zde.

Zájemci o služby knihovny Evropského domu mohou využívat online elektronický katalog dostupných publikací na adrese: katalog.evropska-unie.cz

V katalogu je možné vyhledávat podle několika kritérií a čtenáři si tak mohou z pohodlí domova ověřit, které publikace jsou v knihovně dostupné. Registrace je možná osobně v Evropském domě. Veškeré služby knihovny jsou poskytovány zdarma.

Kontakty: telefon: 255 708 255, e-mail: knihovna@evropskydum.cz.