Atlantic

Nizozemsko, Belgie, Německo, Maroko, 2014, 94 minut Režie: Jan-Willem van Ewijk arabsky, francouzsky / anglické a české titulky Poetický snímek o touze po zemi za horizontem a snem o jiném světě. 

Nizozemsko, Belgie, Německo, Maroko, 2014, 94 minut

Režie: Jan-Willem van Ewijk 

arabsky, francouzsky / anglické a české titulky

Poetický snímek o touze po zemi za horizontem a snem o jiném světě.

Fettah je vášnivým windsurferem, který poskytuje přístřeší všem, kteří si přijíždějí do Maroka zajezdit na vlnách. Každý rok se tak setkává s novými lidmi z celé Evropy a postupně začne toužit po světě za obzorem. Je jen otázkou času, kdy jej neodbytné pnutí přivede k nápadu, jak moře stojící v cestě jeho snu překonat… Atmosferický snímek odhlíží od všech sociálních, existenčních a ekonomických důvodů, které lidi vedou k migraci, a soustřeďuje se netradičně na ten nejprostší z nich – touhu po lepším světě. 

Tento film je promítán ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR v rámci 23. ročníku filmového festivalu "Dny Evropského filmu". Před promítáním samotného filmu proběhne slosování o volné vstupenky na další filmy z nabídky festivalu DEF. 

Vstup na projekci tohoto filmu je zdarma do naplnění kapacity sálu Evropského domu. Sál se otevírá 30 minut před začátkem projekce a z technických důvodů není možné držet místa později příchozím. Děkujeme za pochopení. 

 

 

 

 
zpět