Mocný muž na Bosporu (EU a Turecko)

Přijďte s námi posedět v rámci nového formátu debat Café Evropa, které pořádá Evropská komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM Institute for European Policy.

Přijďte s námi posedět v rámci nového formátu debat Café Evropa, které pořádá Evropská komise v ČR a Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s EUROPEUM Institute for European Policy.

Hosty dalšího debatního podvečera s názvem "Mocný muž na Bosporu (EU a Turecko)" budou:

Lucia Najšlová, šéfredaktorka V4 revue, politoložka Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy
Tomáš Pojar, prorektor Vysoké školy CEVRO Institut, bývalý velvyslanec v Izraeli a náměstek ministra zahraničních věcí ČR

Moderátorem debaty bude Tomáš Procházka (Deník).

Turecko se dlouhodobě snažilo vedle vojenské spolupráce se západem v rámci NATO také o větší sblížení s Evropskou unií. Mezi členskými státy EU a jejich obyvateli ovšem stále existují velice rozdílná stanoviska, jaká by měla být evropská politika ve vztahu k Turecku. K nejisté budoucnosti vztahů EU a Turecka přispěl nedávný pokus o převrat v zemi a následné kroky prezidenta Erdogana či turecké angažmá v Sýrii. Zásadní je také pozice Turecka během řešení migrační krize. Kam směřuje politika Recepa Erdogana a jaký bude mít vliv na vztahy této země a Evropské unie?

Na debatu je nuté se registrovat zde.

Facebooková událost.

Více info na cafe-evropa.cz.

 
zpět