SEMINÁŘE S EVROPSKOU TEMATIKOU

Chcete vědět, jak Váš život ovlivňuje členství České republiky v Evropské unii?
 
V Evropském domě pro Vás několikrát měsíčně pořádáme praktické semináře na aktuální evropská témata. Vašimi průvodci jsou vždy nejméně dva kvalifikovaní odborníci, politici, novináři, zástupci firem či neziskových organizací. Na našich internetových stránkách naleznete také prezentace jednotlivých přednášejících.

PANELOVÉ DISKUZE

Přijďte diskutovat se členy Evropského parlamentu, náměstky ministrů i dalšími odborníky! 
 
Na pravidelných debatních setkáních se 4 až 6 řečníky reprezentujícími široké spektrum názorů můžete diskutovat o ekonomických tématech, evropském vnitřním trhu, zahraniční politice, ekologii, demokracii a lidských právech. Záměrem panelových diskuzí je přispět k informovanosti občanů a zároveň podpořit celospolečenskou debatu o evropských otázkách.

KINO EVROPSKÝ DŮM

Nejnovější evropské filmy mimo hlavní proud a napříč všemi žánry
 
V kinosále Evropského domu si každou druhou středu od 19:00 hod přijdou na své fanoušci nekonvenčních evropských filmů. Z širokého spektra žánrů, témat a filmařských přístupů evropské provenience si vybere každý. Jsme ojedinělou alternativou běžné komerční nabídky - a navíc - vstup do našeho kina je zcela zdarma!

VÝSTAVY
Seznamte se s vítěznými prácemi mezinárodních soutěží!

 
Přízemí Evropského domu slouží jako galerie, kde v pravidelných cyklech obměňujeme atraktivní výstavy fotografií a obrazů českých i zahraničních autorů. Nezřídka zde máte možnost zhlédnout vítězné práce aktuálně vyhlášených mezinárodních soutěží.
 

KNIHOVNA A STUDOVNA

Chcete získat informace z první ruky a v klidu si přečíst nejnovější publikace o EU?
 
Ať už se chystáte na referát o EU, píšete diplomovou práci či potřebujete detailní informace o grantových možnostech, v naší knihovně se můžete začíst do jedné z 4 000 knih a 1 700 publikací nebo si informace sami dohledat na počítači ve studovně. Samozřejmostí je připojení na internet a možnost vytisknout si Vámi potřebné materiály.

EXKURZE PRO ŠKOLY

Navštivte Evropský dům v rámci školního výletu či exkurze.  
 
Sjednejte si schůzku s našimi pracovníky, rádi Vás provedou Evropským domem a seznámí Vás s naší nabídkou. Svým studentům tím dáte víc, než jsou samotné znalosti faktů o Evropské unii. Představíte jim originální nástroj, díky němuž budou vždy u zdroje aktuálních informací týkajících se jejich příležitostí ke studiu, stážím i práci v EU.